تبلیغات
همه چیز درباره ی کنکور 90 - حذف کنکور


             تبلیغات

www.konkur90.ir
پایگاه اطلاع رسانی کنکور90


             حذف کنکور
حذف کنکور شاید سال 93

نمرات پیش‌دانشگاهی در کنکور 90 اعمال می‌شود

گروه جامعه: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تغییرات کنکور‌ در سال‌های 89 و90 و با بیان این‌که کنکور تا سال 93 به طور کامل حذف نخواهد شد، گفت: امسال تنها سوابق تحصیلی سال سوم دوره متوسطه در کنکور اعمال خواهد شد ولی از سال 90 نمرات و سوابق تحصیلی دوره پیش دانشگاهی داوطلبان نیز در نمره کل کنکور لحاظ خواهد شد.

عبدالرسول پورعباس در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: در کنکور 89 تنها نمرات دروس سال سوم متوسطه برای داوطلبانی که در امتحانات نهایی و کشوری شرکت کرده‌اند تاثیر خواهد داشت، ولی از امسال با پیش‌بینی‌های وزارت آموزش و پرورش قرار شد امتحانات مقطع پیشدانشگاهی نیز به شکل سراسری و کشوری برگزار شود تا در کنکور سال 90 بتوان سوابق تحصیلی دوره پیش‌دانشگاهی را نیز لحاظ کرد. وی افزود: درباره تاثیر سوابق تحصیلی سال دوم دبیرستان به آموزش و پرورش گفته شده است که برگزاری امتحانات این مقطع به صورت نهایی و کشوری را نیز در دستور کار خود قرار دهد.

پورعباس تصریح کرد: با توجه به روند پیش ‌رو، هنوز سوابق تحصیلی لازم برای حذف کامل کنکور تا سال 90 تولید نشده است و احتمالا کنکور تا سال‌های 92‌یا‌93به صورت کامل حذف نخواهد شد.


رئیس سازمان سنجش با بیان این‌که در این رابطه با مجلس در حال مذاکره هستیم، گفت: از مجلس خواسته‌ایم تا مهلت حذف کنکور را بیشتر کند و آن را به سال‌های 92 و 93 تعمیم دهد که البته لازمه آن این است که از مجلس مصوبه بگیریم و این تقاضا را از مجلس داریم.


اقدامات امنیتی کنکور 89


وی با اشاره به اقدامات امنیتی کنکور 89، گفت: امسال دفترچه‌های کنکور برای داوطلبان اکثر رشته‌ها شخصی‌سازی شده و پاسخنامه‌ها نیز درون یک پاکت پلمب شده است، بر این اساس به ازای هر شخص، یک پاکت پلمب شده ارائه می‌شود، بنابراین هیچ پاسخنامه‌ و دفترچه‌ای خارج از پاکت پلمب به داوطلب تحویل داده نمی‌شود

http://seyghalan.com/upload/baner1.gif
نویسنده: داوطلب کنکور90 | تاریخ: سه شنبه 1 تیر 1389 - 07:54 ب.ظ | نظرات () و پایگاه اطلاع رسانی کنکور90

پایگاه اطلاع رسانی کنکور90
             اخرین مطالب ارسالی
:: اطلاعیه
:: دلهره‌های بعد از كنكور
:: آیا میدانید که؟
:: تاریخ تولد دوستانتان را حدس بزنید!
:: تأثیر نمرات پیش دانشگاهی در کنکور90
:: حذف کنکور
:: سطح دشواری سوالات كنكور 89 همانند سال گذشته است
:: کنکور
:: حذف کنکور
:: تاثیر سال چهارم دبیرستان در کنکور 90
:: بسم الله